Terim’den zehir zemberek sözler: Virüs zihinlerde!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Gaziantep FK maçı sonrasında sert açıklamalar yaptı. Terim neler söyledi? Merkez Hakem Kurulu’na nasıl bir gönderme yaptı? Ceza yiyeceğini düşünüyor mu? Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Gaziantep FK ile sahalarında 3-3 berabere kaldıkları maç sonrası yayıncı kuruluşa sert açıklamalarda bulundu, “En fazla bağıran en fazla haklı durumda oluyor” diyerek Merkez […]

 Terim’den zehir zemberek sözler: Virüs zihinlerde!

22.06.2020 - 14:01

Güncelleme : 22.06.2020 - 14:01

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Gaziantep FK maçı sonrasında sert açıklamalar yaptı. Terim neler söyledi? Merkez Hakem Kurulu’na nasıl bir gönderme yaptı? Ceza yiyeceğini düşünüyor mu?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Gaziantep FK ile sahalarında 3-3 berabere kaldıkları maç sonrası yayıncı kuruluşa sert açıklamalarda bulundu, “En fazla bağıran en fazla haklı durumda oluyor” diyerek Merkez Hakem Kurulu’na da sert göndermelerde bulunan Terim, “Başkalarının yaptığını yapsam 100 maç ceza alırım” dedi. Fatih Terim’den Gaziantep FK maçı sonrasında çok konuşulacak açıklamalar…

Fatih Terim: “Virüsü niyetlerde arayacak bir buluş bekliyorum”

Türk Telekom Stadı’nda oynanan Gaziantep FK maçı sonunda Fatih Terim, futbolun dengesiyle oynandığını savunurken, 6 saniye kuralının uygulanması konusunda da eleştiri yaptı.

Deneyimli teknik adam, “İki haftadır tatsız geçen maçlar oynuyoruz. Oyuncular emek veriyor, çalışıyoruz ama maalesef iyi şeylerle karşılaşmıyoruz. Futbolun bir dengesi vardır. Ayarını bozduğunuz zaman işin ucunu kaçırırsınız. İki haftadır öyle şeyler yaşıyoruz ki virüsü niyetlerde arayacak bir buluş bekliyorum. En son bu saniye kuralı kaç yıl evvel çalındı bilmiyorum. Enteresan. Kalecimizin top elinde, Kenan ona doğru gidiyor ve tedirgin ediyor. Cüneyt Bey de içeride onu seyrediyor. Faul vardı, öteki yoktu öyle şeylere denk geliyoruz ki… Camianın mecburen deklarasyon yayımlamanın ötesine geçmesi gerekiyor. En fazla bağıran haklı oluyor” ifadelerini kullandı.

“İki haftadır gereğini yaptılar”

Galatasaray’ın teknik patronu, Merkez Hakem Kurulu’na yüklendi ve Oğuz Sarvan ile Ünsal Çimen’e göndermelerde bulundu. Terim, hiçbir bahaneye sığınmadığını da şu sözlerle anlattı:

“Oğuz Sarvan ile Ünsal Çimen hakemlere bunları mı anlattı? Dünyada artık bunlar çalınmıyor. Bunları yaratmanın futbolun dengesiyle oynamanın kimseye faydası olmaz. Galatasaray kaybederken tebrik eder. Bu önemli değil. Bunları nasıl düzelteceğiz? Demek ki kınamayla olmuyor. Ne Rize maçında ne bu maçta sakatım için ve cezalım için ağzımı açmadım. Bizim sıkıntımız onlardan değil. İki haftadır gereğini yaptılar.”

“Başkalarının yaptığını yapsam 100 maç ceza alırım”

"Başkalarının yaptığını yapsam 100 maç ceza alırım"

Gergin ve üzgün görünen Terim, kırmızı karta itiraz etmezken, eleştirdiği konularla ilgili daha fazla konuşması halinde ağır cezalarla karşılaşacağını düşündüğünü vurguladı.

Terim,”Geçen sene düdük astıranlar bugün VAR’da. İki namuslu adama düdük astırdılar. Rize’deki nerede? İçeri gittim, ne yapayım ceza mı yiyeyim? Başkalarının yaptığını yapsam 100 maç ceza yerim. O fırsatı vermek istemiyorum. Ben olsaydım penaltıda kaleciye direğin kenarında durmasını söylerdim. Hep denk gelirse üzülürsünüz. Bugün hangi futbolu konuşacağız? Müthiş oynayan bir Galatasaray… İlk yarı 5 olabilecek bir maç. Eksik kaldık. Oyuncumuzun atılması doğudur. İtirazımız yok. 10 kişi, öne bile geçtik. Saha içinde ayara dokundunuz mu başınıza iş alırsınız” görüşünü paylaştı.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında da açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik adam, hakem Ulusoy’un 6 saniye kuralı çerçevesinde verdiği karara değinerek, “Son anda soyunma odasına gittim. Son saniyede verilen bu kararda eğer kulübede olsaydım ceza yiyebilirdim. Muhakkak ki hakemdir, hata yapar ama hep bize olunca. Olmadı, yakışmadı, çok şık durmadı. Yani bazen hakemler aranır, olmadık komik bir şey verir. Öyle bir karar olunca ben de içeri gideyim, bari ceza almayayım dedim. Çünkü bana ceza vermek için herkes yarışta. Başkasına 1 verirlerse, bana 4 veriyorlar. Böyle bir imkan vermek istemedim” diye konuştu.

Karşılaşmaya galibiyet için çıktıklarını dile getiren Terim, şunları kaydetti:
“Ben sadece istemenin, beklemenin, emek vermenin ve çalışmanın artık yeterli olmadığını görüyorum. Böyle düşünüyorum. 2 haftadır benim böyle düşünmemi sağlayacak birçok şey yaşıyoruz. Futbolun bir dengesi var. Siz o dengeyi, o ayarı bozup müdahale ettiğinizde sahanın ve oyunun adaletini yitiriyorsunuz. Açıkçası virüsü bedenlerde değil, zihinlerde ve niyetlerde arayacak bir buluş bekliyorum. Harcadığımız emekler için artık camia olarak kınamanın ötesine geçerek, beklentilerimizi ve eylemlerimizi ona göre yapmalıyız. Artık sadece kınama yeterli olmuyor maalesef. Geçen hafta zaten bir facia. Baktığınızda bugün belki son ayların en iyi futbollarından birini oynadık. En iyi futbolu oynadık ama maalesef sonunda yine 2 puan kaybettik. İstemediğimiz, beklemediğimiz bir sonuçla karşı karşıya kaldık”

Fatih Terim, çok sayıda futbolcusunun sakat ve cezalı olmasıyla ilgili bir soru üzerine, “Ben ’11 kişi çıktığımız sürece eksik değiliz’ tabirini her zaman kullanmaya devam ediyorum. Bugün de stoperde Taylan’ı görevlendirdim, gayet de iyi görev yaptı. Görünen ve bilinen şeyleri bir daha tekrar etmenin manası yok. Ancak enteresandır, bizim problemimiz sakat ve cezalı oyuncular değil. Bizim problemlerimiz başka. Herkesin gördüğü gibi başka şeyler. Çok enteresan bir şey var, her maçımız git gide daha kötü şekilde bitiyor. Denge ile oynadıkları için daha enteresan kararlarla karşılaşıyoruz. Galatasaray kazanırken de mağrur olmadı, kaybederken de. Galatasaray’ın tarzı budur ama artık bazı şeylere de ‘dur’ demenin zamanıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Terim, yaşadığı sakatlık nedeniyle maça devam edemeyen Radamel Falcao’nun durumu hakkında, “Alt baldırında bir sıkıntı olmuş, durumuna yarın bakacağız, ondan sonra bir karar vereceği.” ifadesini kullandı.

Fatih Terim, Mario Lemina’nın maça kaptan olarak çıkmasıyla ilgili ise, “Normalde bugün kaptanımız Ahmet Çalık’tı. Lemina kaptan olarak çıkmak istemiş. Ahmet’ten izin istemiş, o da kabul edince ben de isteğini kırmadım” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın